image

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Vlaková výluka ŠTERNBERK - OLOMOUC ve dnech 6.3 - 9.3.2023

Vlaková výluka ŠTERNBERK - OLOMOUC ve dnech 6.3 - 9.3.2023Od pondělí 6. března do čtvrtku 9. března je plánovaná denní výluka na trati mezi Olomoucí a Šternberkem. Vždy od 7:30 do 17:30 hodin budou všechny vlaky obousměrně nahrazeny autobusy. Kvůli delší jízdní době po silnici pojedou autobusy podle výlukového jízdního řáduSpoje náhradní autobusové dopravy pojedou po dvou linkách,” informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta. První linka bude zastávková a bude zastavovat na všech zastávkách po trati. Několik spojů ze Šternberka do Olomouce nebude zastavovat
v Hlušovicích a v opačném směru nebude několik spojů zastavovat ve Štarnově. Zkontrolujte si ve výlukovém řádu, jestli zrovna váš spoj zastavuje. Druhá linka bude zrychlená a na trase mezi Olomoucí a Šternberkem nebude nikde zastavovat.

České dráhy upozorňují na to, že náhradní autobusy budou odjíždět od olomouckého hlavního nádraží o 15 – 30 minut dříve, než jsou pravidelné odjezdy vlaků. V opačném směru budou náhradní autobusy přijíždět na olomoucké hlavní nádraží naopak o 10 – 25 minut později. Pozor také na to, že v Hlušovicích a Štarnově zastávky náhradních autobusů nejsou přímo u vlakových zastávek, ale na hlavních silnicích v obci. V ostatních případech budou autobusy zastavovat před staničními budovami. Umístění zastávek náhradních autobusů najdete také dole pod výlukovým jízdním řádem.