Sledujte nás na facebooku Napište nám Fotogalerie

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > stará struktura-nemazat > Bydlení,doprava a spolky,kluby > Doprava a okolí obce

Doprava a okolí obce

Doprava

  • školní autobus - pouze ve dnech školní docházky

  • železniční spojení - zastávka Mladějovice na trati

    Olomouc -Šumperk, Šternberk - Uničov

  • Jízdní řád

Okolí obce

V okolí obce se nalézají památky v podobě kamenných křížů, křížová cesta, ve Šternberku je hrad, královské město Uničov, hrad Úsov a hrad Sovinec. V obci Mladějovice je památná lípa - stáří 500 až 600 let ( u kostela). Staré německé pohledy uvádí dokonce tisíciletá lípa, takže je těžké přesně určit její stáří. V roce 2009 skončila na druhém místě v soutěži "Strom roku 2009".

Mladějovice jsou také možné výchozí místo pro cyklotrasy, které navazují na cyklotrasy do Paseky, Šternberka, Řídeče, Hlásnice. Turistické trasy jsou zde také značeny orientačními tabulkami u mladějovického nádraží.

Ubytování v obci dosud není. Nejbližší ubytování je ve Šternerku nebo Uničově.

farní kostel Máří Magdalény Mladějovice jsou také možné výchozí místo pro cyklotrasy Turistické trasy jsou zde také značeny orientačními tabulkami u mladějovického nádraží
     

V roce 2013 nové stavební místa v lokalitě "u nádraží" .

V roce 2012 zahájila obec výstavbu cyklostezky na trase ŠTERNBERK-UNIČOV 1.etapou výstavby. Jednalo se o část v horním úseku obce, kde byl nejnebezpečnější úsek jak pro chodce tak i pro cyklisty. V této části obce vznikl i první bezpečný a dopravními značkami označený přechod pro chodce. Výstavba této části cyklostezky byla hrazena i za přispění Olomouckého kraje, který poskytl ze svého rozpočtu příspěvek na výstavbu v konečné výši 693.091,-Kč.

Celková výše investice výstavby činila  cca 2.547.191,-Kč. 

opravy opravy